No image

Süper Lig’in 5. haftasında Göztepe evinde Gençlerbirliği’ni konuk ederken, Göztepeli taraftarların astığı ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ pankartı ile ilgili yapılan yalan haberlere açıklama geldi..

Göztepe, 14 yıl aradan sonra taraftarıyla birlikte ilk kez süper lig maçı için Gençlerbirliği ile karşılaştı. Göztepeli taraftarlar maça büyük ilgi gösterdi. Kapalı tribününe dev bir “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” pankartı asıldı. Ancak maçın ilk yarısında asılı duran pankart ikinci yarı başlamadan stadyum yetkilileri tarafından kaldırıldığı iddiası ortaya atıldı ve binbir çeşit yalan haberler yapılmaya başlandı..

Maçtan sonra pankart ile ilgili Göztepe Yalı taraftar grubu sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Gençlerbirliği maçında astığımız ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz‘ pankartımız ipleri koptuğundan ikinci yarı toplamak zorunda kaldık. Bazı basın yayın organlarından yazıldığı gibi görevliler tarafından kaldırılmadı” ifadeleri kullanıldı. Öte yandan Göztepe taraftarı sosyal medya üzerinden yapılan yalan haberler ile ilgili tepkilerini gösterdirler. “Hiçbir yasak o pankartı oradan kaldırtamaz” gibi paylaşımlar yaparak gerekli mesajı, basın yayın organlarına ve gerekli şahıslara durumu belirtmişlerdir.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.