No image

Futbol kariyerinde Avrupa ve dünyanın önemli yerlerinde maçlara çıktığını belirten teknik direktör Okan Buruk, “Göztepe taraftarı gibi takımına tutkuyla bağlı bir gruba hiç rastlamadım” dedi

TFF 1. Lig‘de şampiyonluk hedefine inanarak ilerleyen Göztepe‘de, teknik direktör Okan Buruk, Göz Göz‘de geçirdiği 10 aylık süreçte yaşadıklarını anlatırken, Göztepe aşıklarına ayrı bir vurgu yaptı. 2000 yılında G.Saray’ın UEFA ve Süper Kupa’yı kaldırdığı kadroda futbolcu olarak yer alan, 2002’de Dünya üçüncüsü olan A Milli Takım’da da ter döken, İnter ve G.Saray’dan sonra Beşiktaş ve Başakşehir formalarını giyen Okan Buruk, “Futbol kariyerimde oyuncu olarak Avrupa ve dünyanın önemli yerlerinde maça çıktım, ancak Göztepe taraftarı gibi takımına tutkuyla bağlı bir grup görmedim” dedi.

Göztepelilere Şampiyonluk Şart

Göztepeli taraftarların takıma gerçekten itici güç olduğunu ve tribünden gelen sinerjinin futbolcuyu direkt etkilediğini ifade eden Göztepe teknik direktörü Okan Buruk, “Bize içeride ve dışarıda, iyi günde, kötü günde inanılmaz destek oluyorlar. Bu bize motivasyon sağladığı gibi, büyük bir sorumluluk da yüklüyor. Onlara layık olmak için sezon sonu şampiyonluğu elde etmemiz gerekiyor. Ben bir bütün olduğumuzu düşünüyorum. Kulüp çalışanından, futbolcusuna ve taraftarına kadar herkes birlik ve bütünlük içinde. Maç sonlarında da tribünlerle o coşkuyu yaşamak ve ‘İsyan Marşı’nı birlikte söylemek sizi çok ayrı bir havaya sokuyor” dedi. Ayrıca Süper Lig’in 1. Lig’den daha kolay olduğunu belirten Buruk, “En büyük hayalinin Göztepe’nin başında Süper Lig’de çalışmak olduğunu ifade etti.

Göztepe’nin İdeal Kadrosu

Göztepe Elazığ maçı öncesi kendine geldi. Balıkesirspor ve Şanlıurfa beraberliklerinin ardından Manisaspor’u yenip zirve takibini sürdüren Göztepeliler, cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Elazığspor maçına ilk kez tam kadro çıkacak. Sarı Kırmızılılarda, hafif sakatlığı bulunan Umut Nayir tam olarak iyileşirken, Tanju Kayhan da tam olarak hazır duruma geldi. Ayrıca grip olduğu için Manisa maçına çıkamayan Kobakhidze hızla iyileşiyor. Cezalı Sinan Özkan takıma dönerken, son 7 maçtır sakatlık ve kartlar nedeniyle ideali bulamayan Göztepe teknik direktörü Okan Buruk da rahat bir nefes aldı. Manisaspor maçında kart sınırında olan Tanju, Lokman ve Murat Akın’ın da kart görmemesi sarı-kırmızılı ekibi rahatlattı.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.