No image

Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk, hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını ifade ederek, “Bu yolda hep beraber yürümeye devam edeceğiz” dedi.

TFF 1. Lig‘in 10. hafta maçında Yeni Bornova Stadı‘nda Boluspor‘u konuk eden Göztepe, rakibini son dakikalarda Umut Nayir‘in attığı penaltı golüyle 1-0 yenerek haftayı 2. sırada kapattı. Göztepe-Boluspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan GözGöz Teknik Direktörü Okan Buruk, maçın zor geçeceklerini bildiklerini ifade ederek, “Boluspor futbol olarak iyi oynadı, kaliteli oyuncuları var. Boluspor’u yenip 2. sıraya yerleşmek istiyorduk. Maçın ilk yarısında oyunun çok içerisindeydik. Maça iyi başladık. Net bir gol pozisyonu verdik. İlk yarı da çok pozisyon hatırlamıyorum” dedi.

Aceleci Davrandık

Göztepe-Boluspor maçında pozisyonlarda çok aceleci davrandıklarını anlatan Göztepe teknik direktör Okan Buruk, “2. yarı Leroy’un oyuna girmesi hücum anlamında bizi zenginleştirdi. Oyuncularım kazanmak için 90 dakika boyunca çok emek verdi. Dakika ne olursa olsun hem üçüncü bölgede baskı yapmaya çalıştık hem de çok gol pozisyonuna girdik” diye ko nuştu.

Hak ettikleri bir galibiyeti aldıklarını söyleyen teknik direktör Buruk, “Rakibin 1 puan isteğiyle burada olduğunu biliyorduk. Boluspor, ligin iyi takımlarından birisi. Hem onu yenmek, hem üst sıraya çıkmak bizim için bir mutluluk” dedi.

Göztepe taraflarına da teşekkür eden teknik direktör Okan Buruk, “Takımın kazanmasında Göztepe taraftarının çok büyük rolü var. Daha yolun yüzde 20-25’ini kat ettik. Bu yolda hep beraber yürümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Göztepeli Oyuncuların Açıklamaları

Umut Nayir: Kazanmak için sahaya çıktığımız bir maçtı, tüm arkadaşlarımla birlikte bunun için mücadele ettik. Son dakikada olsa da golü bulduk, bizi son ana kadar destekleyen taraftarımıza teşekkür ederiz.

Günay Güvenç: Üst sıralar için rakiplerimizden biri olan Boluspor’a karşı oynadık. Galibiyet için her yolu denedik ve sahadan 3 puanla ayrıldık. Lig uzun bir maraton maç maç ilerleyerek yolumuza devam edeceğiz. İyi futbolları için rakibimiz de tebrik ediyorum.

Prince Segbefia: Önemli bir takıma karşı oynadık, kazanmak istiyorduk ve bunu başardık. Golü geç bulduk ama maçın her anında kazanmak için oynadık. Bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.