No image

TFF 1. Lig’de pazartesi günü saat 19.00’da Balıkesirspor ile Bornova Stadı’nda kozlarını paylaşacak Göztepe’de Okan Buruk, kritik randevu için iddialı. 

Göztepe teknik direktörü Okan Buruk, Balıkesirspor engelini kayıpsız geçerek Süper Lig potasından çıkmayacaklarını söyledi. Sezon sonuna kadar ilk 2 içinde kalacaklarına inandığını dile getiren teknik direktör Okan Buruk “Zirve yarışı veren takımların puanları birbirine çok yakın. Rekabet kızıştıkça karşılaşmaların da zorluk seviyesi artıyor. Biz taraftarımızın desteği ile Balıkesirspor’u yenip Süper Lig’e yükselmek için bir adım daha atacağız. Elbette liderlik bize çok yakışır ancak öncelikle konumumuzu korumalıyız” diye konuştu.

Balıkesirspor’un Bekamenga, Burak ve Abdulkadir gibi önemli gol ayakları olduğunu da ifade eden GözGöz teknik direktörü Okan Buruk, “Stoperlerimiz Gençer Cansev ve Leo Schwechlen’in cezalı olması bizim için handikap olsa da diğer defans oyuncularımız Emrecan ve Lokman da çok kaliteli isimler. Her oyuncuma sonuna kadar güveniyorum” diye konuştu.

Futbolcuların kapasitelerinin üzerine çıkması gerektiğini de sözlerine ekleyen Okan Buruk sözlerini şöyle sürdürdü:
İkinci yarıya kötü başlangıç yaptık. İyi de futbol oynayamadık ama artık toparlanma sürecini geride bıraktık. Takımımız tüm enerjisiyle Balıkesirspor maçına hazır olacak ve sahadan istediğini alacak.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.