No image

Göztepe teknik direktörü Okan Buruk, Hamit Altıntop transferi hakkında açıklamada bulundu.

TFF 1. Lig‘de ilk devreyi lider tamamlayan Göztepe‘nin teknik direktörü Okan Buruk, Hamit Altıntop‘u transfer edecekleri yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Galatasaray’ın gönderdiği Hamit Altıntop’un Göz Göz‘e gideceği iddia ediliyordu. Teknik Direktör Okan Buruk, Hamit Altıntop transferi hakkında açıklama yaptı.

Göztepe’nin Antalya’da yaptığı kampta AA muhabirine açıklamalarda bulunan Okan Buruk, Hamit Altıntop’un Göztepe’ye transfer olacağı yönünde çıkan haberlere ilişkin, “Çok sevdiğim ve değerli bir insan ama Hamit Altıntop’la görüşmemiz olmadı.” dedi.

Göztepe teknik direktörü Okan Buruk, Hamit’in Türk futboluna önemli hizmetler verdiğini belirterek, “Hamit Altıntop, normalde de görüştüğüm ve değer verdiğim bir insan. Bayern Münih, Real Madrid ve Galatasaray gibi çok önemli takımlarda oynadı. Geleceği ile ilgili nasıl bir karar vereceğini bilemem ama bizim orta sahamızda zaten 7 oyuncumuz var. En son Murat Akın aramıza katıldı. O mevkide bir arayışımız yok. Hamit’in de ne düşündüğünü bilmiyorum. Sosyal medya üzerinden Hamit’e karşı yazılanları görüyorum ama şunu da söylemem gerekiyor, Hamit, Türk futbolu için çok önemli ve değerli bir isim. Türk futboluna inanılmaz hizmet eti. Onun kendi yolunda başarılı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“Çıkan haberlere inanmayın”

Transfer çalışmalarını değerlendiren Göztepe teknik direktörü Okan Buruk, şunları kaydetti:

2 tane çok iyi forvetimiz var. Bize hala forvet yazıyorlar. Taraftarlarımız çıkan haberlere inanmasın. Kone’yi, Samsunspor’a kiralık olarak verdik. Yine ön tarafta bize alternatif sağlayabilecek bir oyuncu bakıyoruz. Sol beke de bir oyuncu bakıyoruz, o kadar.” ifadelerini kullandı.

“Murat inşallah kariyerine bir şampiyonluk daha yazar”

Göztepe Teknik direktörü Buruk, 1. Lig’de 8 şampiyonluğu bulunan Murat Akın’ı transfer etmeleri hakkında ise sözlerini şöyle sürdürdü:

Sezon başında da Murat’la konuşmuştuk. İsviçre’den, FC Wil’den gelen teklif vardı ve şartları daha iyi olduğu için yurt dışında oynamayı tercih etti. Karakter ve oyunculuk olarak takımımıza çok yakışacak bir oyuncuydu. Yaşadığı şampiyonluklar, bu ligi iyi tanıması, tecrübesi tabi ki önemli. O da sağ olsun bizimle beraber olmak, Göztepe formasını görmek istedi. Murat Akın inşallah kariyerine bir şampiyonluk daha yazar.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.