No image

Passolig, Süper Lig’in ekonomik raporunu açıkladı. Geçen sezon yükseldiği Süper Lig’de 92 milyon TL gelir elde eden Göztepe, seyirci sayısını da yüzde 73 artırdı ve tüm kulüplere fark attı.

Spor Toto Süper Lig’in Ekolig raporu dün açıklandı. Rapora göre Süper Lig’deki gelirler 900 milyon TL artarak 2.3 milyar TL’den 3.2 milyar TL’ye yükseldi. Passolig kart raporlarına göre de, seyirci sayısını yüzde 73 artıran Göztepe, bu alanda lider oldu. Medya mensuplarına yapılan sunumda İzmir ekibi, örnek kulüp olarak gösterildi. Göztepeliler, geçen sezon yükseldiği Süper Lig’de 92 milyon TL gelir elde ederek bu alanda da rekor kırdı.

Göztepe’nin Ateşli Taraftarı, Süper Lig’i Solladı!

Göztepe’nin bir başka öne çıktığı rakamda ise yine Göztepeli ateşli taraftar grubunun farkı var. Öyle ki 4.2 milyon Passolig kart sahibinin tam yüzde 25’i maçlara gelmiyor. Bu sayı önemli bir kayıp olarak görülürken Göztepe ise bu alanda Süper Lig’in önemli kulüplerine de Passolig uygulanan tüm takımlara da fark attı. Ege temsilcisinin Passolig kartına sahip olan taraftarların yalnızca yüzde 7’sinin maçlara gelmediği belirtildi.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.