No image

Mutlu Aydemir’in Kaleminden Göztepe – Adana Demirspor Maçıyla ilgili “Payınızı Alın” başlıklı köşe yazısı.

Bu hafta rakibimiz Adana Demirspor dersine çok iyi çalışmış. Acele etmeden ayağa az ama öz gol atağı yaparak hedefine de ulaşmıştır. Metin Diyadin hocamız maalesef bu konuda yetersiz kalmıştır. Bu sezona başladıktan sonra takım git gide ivme kaybederken Metin hocada aynı istikamete gitmeye başladı. Sadece futbolcuların beklenileni verememesi değil şuan ki durumumuz, hocamızda beklenileni veremiyor.

İlk 11 de oynamasını beklediğimiz futbolcular yedek kalmış hatta 18 de yok. Sakat değiller. Peki neden ? Ertuğrul Arslan bu takımda yedek değil 11 de çıkar ama 18 de bile yok. Salim İyik 18 de olur hatta yeri gelir oyuna girer gol atar yada attırır. Örneğini gördük. Acaba içeride yani Metin hoca ile topçular arasında problem mi var? Futbolcular provoke mi ediyor? Yada hoca oyunculara mı küsüyor? Bu olaya başkan Mehmet SEPİL, vekili Talat PAPATYA ve ceo Barış GÜÇLÜ el koymalı. Sepil ve Papatya teknik konulara hocanın işine karışmak istemiyor ancak burada bir sıkıntı olduğu hissi hakim.

Sapır sapır dökülmeye devam ediyoruz. Geçen hafta Altınordu maçındaki zeminde oynanması gereken şekilde topu neredeyse yere indirmeden oynadık. Altınordu maçında oynasaydık yenilmez hatta gelip bile gelebilirdik. Bu hafta rakibimiz ağır ama sağlam oynayan Adana Demirspor’u baskı altına alarak oynasaydık hatalar yapmaya müsait defansını alt edebilirdik.

İstekli oynayan björn Vleminckx ve Emre Aygün dışında gözüme batan futbolcu yoktu. Gereksiz görülen sarı kart ile Leroy haftaya ksk maçında olmayacak. Gökhan Karadeniz den fırtına beklerken duru bir su gibi. Gosso bu hafta geri pas yapmamak için çok mücadele verdi. Hatta bir yada iki pası geri verdi.

Taraftarda topçular ve teknik ekip gibi görevini iyi yapamadı. Takımın gole ihtiyacı varken gönül koyan manita, barikat olmayan defans, hep atak olmayan orta saha bestesini söylemenin esprisi nedir? Hele ki Ksk derbisi öncesinde rakiple didişmek ve ceza vermeye hevesli pfdk ya malzeme vermek saçmalıktan başka bir şey değildir. Birde anlamadığım şey maç oynanırken protesto etmek. Maçın sonunu bekle gereğini yap. Empati kurun Allah aşkına. İşyerinizde çalışıyorsunuz. Patron sizi izliyor ve sürekli bağırıyor . Onu öyle yap bunu şöyle yap. Bakıyor sen istediğini yapamıyorsun başlıyor ana avrat sövmeye. Falanca daha iyi yapıyor sen neden yapamıyorsun vs . kendini nasıl hissedersin. Ve ekliyor ben sana tonlarca para veriyorum küfürde ederim hakarette. Bu örneği biraz düşünelim diye verdim.

Ve en önemli örnek şu; benim oğlum futbolcu olacaksa illaki Göztepe de olacak ama ben aileme küfürler edilsin istemiyorum. Ben maçı izlerken yanımdaki adam öylesine iğrençleşecek ki benim onu öldürmem gerekecek. Sırf bu yüzden oğlumu futbolcu yapmak istemiyorum. Varın buradan payınızı alın.

SON NEFESE KADAR GÖZTEPE…

Göztepe Tv – Mutlu AYDEMİR

 


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.