Göztepe tarafatr toplantısıHepinizin bildiği gibi pazar günü Göztepe’miz sadece bir puana kümede kalacak olmasına ragmen bunu başaramamış ve ne yazık ki 2.lige düşmüştür !

Maç günü çıkan olaylar nedeniyle herhangi bir şekilde mağdur olan gerek stad cevresinde,gere­kse Güzelyalı ve Mithatpaşa Caddesinde ki halkımızdan ve esnafımızdan bütün Göztepe taraftarları adına özür diliyoruz.

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki sezona mutlak şampiyonluk parolasıyla başlayan bir takımın küme düşeceği ihtimalini aklımıza getirmemiş ve bunun rahatlığı ile güne başlamıştık.Anc­ak üzerimizde ki rahatlık BaşkanV.Sabri Sadıklar’ın belirli sayıda bilet temin ettiği ve bu biletlerin kötü bir sonuçta taraftarın tepkisinden kendisini korumak için bazı çevrelere dağıttıldığı haberi ile yerini öfkeye bırakmıştı.Dağı­tılan biletlerden bazıları kanıt niteliğinde elimizdedir ! Tabiki de bu konu protokol tribününe girilip fiili saldırıda bulunulmasını tasvip ettiğimiz anlamına gelmemelidir.

Maç akşamı çıkan olaylarda bütün kulup binası harabe haline gelirken Sabri Sadıkların odasının kapısının bile zorlanmaması aklımızda soru işaretleri bırakmıştır !

Bu konu hakkında yönetimimizden de ivedilikle bir açıklama bekliyoruz !

Böylesi bir olayın gerçekleştiği bilgisinin üzerimizde yarattıgı strese ragmen bizim için hayati önem taşıyan maç öncesi herseyi bir kenara bırakan tarftarlarımız olağan gücüyle takımını destekleyip sahip çıkmıştır.

Takımımızın oldukça kötü ve ruhsuz oynaması ve istediğimiz golü bir türlü bulamamamız stresimizi en üst noktaya getirmiş bütün bunların üstüne son on dakika yediğimiz gol hepimizde psikolojik bir yıkıntıya sebep olmuştur.

Gol yediğimiz andan sonra taraftarlarımız­,acısını yılların verdiği öfke ile birlikte daha fazla içinde tutamamış,stad içerisinde ki malum olaylar başlamıştır,Bur­ada çıkan olaylarda çevik kuvvet çocuk,kadın yaşlı demeden gaz bombası ve biber gazı kullanmış,stadı­n dışında ise terör eylemlerinde bile kullanmaktan çekindiği zırhlı araç ve tazyikli suyu bu mağduriyet içindeki insanlar üzerinde kullanmaktan çekinmemiştir,

Oysa biz son zamanlarda ülkemizin içinde bulunduğu zor duruma,Reyhanlı­da ki terör olayına birde Göztepemizin küme düşme acısının eklendiği bir dönemde çevik kuvvetin olaylara daha sağduylu yaklaşmasını beklerdik ama toplum psikolojisinden­ hiç anlamayan bazı yetkililer görevlerini layığıyla yerine getirmemiştir !

Bu dakikadan sonra ne yaparsak yapalım Göztepemizin bir alt lige düştüğü gerçeğini değiştiremeyiz !

Ancak şu da bilinmelidir ki bundan sonra Göztepe taraftarı masaya yumrugunu erken vuracak ve butun herkesin bildiği ama bir turlu yönetimimizin görmediği yanlışları bir daha asla yaptırmayacaktı­r !

Öncelikle İsmail Hakkı Gül’ün derhal bu kulupten ilişiğinin kesilmesini,Göz­tepe Gençlik ve Spor kulübü adına söz sahibi olmamasını,resm­i sitede yönetim kanadında ki isminin ve resminin derhal silinmesini istiyoruz.

Daha sonra başkan V. Sabri Sadıklar’ın hemen görevine son verilmesini ve bir daha o makama memur zihniyetli atanmış birinin değil,gerekirse­ İstanbul’dan onay beklemeden iş bitirebilecek tuttugunu koparan tüm camianın güvenine haiz birinin getirilmesini istiyoruz.

Yönetimimiz,Aya­zağa maçında kaçan son penaltıdan beri geçen süreçte taraftarla iletişim yollarını tamamen kapatmış,taraft­arla bütünleşmemiş,ç­ok kritik hamlelerde sanki taraftarla inatlaşır gibi bizi üzen kararlar almıştır.Geline­n noktada alınan bu tavrın ne kadar yanlış oldugu gün gibi ortadadır.

Bu yüzdendir ki kulubun içerisinde gerçek Göztepelilere görev verilmesini,ger­ekirse gerçek Göztepelilerden­ oluşan bir danışma kurulu kurulup önemli kararlar öncesi fikirlerinin alınması gereklidir !

Sayın Altınbaş şunu unutmamalıdır ki hiç bir memur bu işi gerçek Göztepelilerin yaptıgı şevk ve aşk ile yapamaz.Gecen altı senelik süreçte Sayın Başkan İmam Altınbaş’in artık bunu anlamış olmasını umut ediyoruz.

Şanlı Göztepe taraftarları olarak tüm kamuoyu bilsinki her zaman olduğu gibi tüm taraftarımız ve gruplarımız sen ben olayına girmeden her yerde yürek yüreğe,omuz omuza üstüne düşen herşeyi yapacaktır.

14 Haziran’da daha çok kenetlenerek,da­ha çok omuz omuza olarak,tüm Türkiye’ye neler yapacağımızı göstereceğiz,he­rkes anlayacak ki Göztepe taraftarı sarsılır ama asla YIKILMAZ !

Tüm Göztepeli abilerimiz,kard­eşlerimiz ve dostlarımızı bu kasvetli ve umutsuz ruh halinden bir an önce sıyrılmaya davet ediyoruz,

Unutulmamalıdır­ ki ;

Gecenin en karanlık anı şafak sökmeden az öncedir !

Saygılarımızla

GÖZTEPE TARAFTARLARI

Video İzlemek için tıklayınız..http://www.youtube.com/watch?v=oYkUZbdfS04


Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.