No image

TFF 1. Lig’de pazar günü zirve yarışını yakından ilgilendiren maçta Göztepe-Eskişehirspor’u konuk edecek.

Eskişehirspor‘un önemli bir rakip olduğunu belirten Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk, “Yıllar sonra iki takım yeniden karşılaşacak. Herkes heyecanla bu maçı bekliyor. Teknik heyet ve futbolcular olarak bu heyecanı yaşıyoruz” dedi.

Eskişehirspor’un ligdeki namağlup tek takım olduğunu da hatırlatan Okan Buruk, “Taraftarımızın huzurunda kayıp yaşamak istemiyoruz. Elbette rakibimizin çok etkili futbolcuları var. Fakat biz kendi benliğimizi ortaya koyarsak sahadan galibiyetle ayrılırız” diye konuştu.

Bu arada 2 takımın taraftarları, sosyal medyada dostluk mesajları yayınladı. Göztepeliler, Eskişehirspor’un Türk futbolunun lokomotif kulüplerinden biri olduğunu belirterek, Eskişehirspor taraftarlarını maça davet etti. 355 bilet ayrılan Eskişehisporlular da İzmir’e gelmekten duyacakları mutluluğu dile getirip, pazar günü Yeni Bornova Stadı‘nda olacaklarını belirtti.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan‘ın Göztepe sevgisi de sosyal medya mesajlarında yer buldu. Altay’da yıldızı parlayan Alpay Özalan’ın Aston Villa’da oynadığı yıllarda kendi resmi internet sitesinden yayınladığı, “Futbolu doğduğum ve büyüdüğüm semtin takımı Göztepe’de bırakmak istiyorum. En büyük düşüm Göztepe’de oynamak” mesajını paylaşan GözGöz’lü taraftarlar, genç teknik adama pazar günkü karşılaşmada büyük sevgi gösterisinde bulunmaya hazırlanıyor..


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.