goztepe_logoHabertürk Gazetesi Göztepe Muhabiri Sedat Yılmaz’ın Tokatspor maçı yazı
Yaklaşık 200 kişi.. 18 saat süren çileli yolculuk.. Durmak, susmak bilmeden, boğazlarını yırtarcasına tezahürat.. Rakip oyuncuların kanını donduran, seyircisini susturan Göztepeliler..

Bu muhteşem taraftarların tribün desteği olduğu sürece bu takımın sırtı yere gelmez. Böylesine bir ortamda Tokatspor önüne çıkan sarı-kırmızılılar, maçın başında Osman’ın harika golüyle öne geçti. Erken gelen gol Tokatspor’a adeta büyük bir tokat oldu. Oyun düzenleri bozuldu, kendi yarı alanlarına çekildiler.

Göztepe saldırdıkça saldırdı, ikinci golü bulmak için sağlı sollu ataklar geliştirdi. Sayısız fırsat yakaladı, ancak çok cömer davrandı. Mutlak gol pozisyonlarını kelimenin tama anlamıyla hovardaca harcadı. Bence sahanın yıldız oyuncularından biri olan Furkan ilk golde olduğu gibi ikinci golü de hazırladı ve Şaban enfes bir vuruşla Tokat’ı yıkan golü kaydetti. Saha içi ve tribünlerde büyük bir coşku vardı. Özlenen Göztepe bu olmalı.

Maçın ikinci yarısında Göztepe skoru korumanın vermiş olduğu bir duyguyla daha temkinli göründü. Daha çok oyunu kendi yarı alanında kabullendi ve kontrataklarla üçüncü golü düşündü. Tokatspor ise sert bir futbolu tercih etti. Oynamaktan çok oynatmama düşüncesindeydi. Zaman zaman da saha içinde gerginlik yaşandı. Sarı kartların sayısı çoğaldı. Kalesinde gördüğü talihsiz gol ise geçici de olsa moralleri biraz bozdu. Göztepe Halil ve Şaban ile maçın son 10 dakikalık bölümünde inanılmaz goller kaçırdı. Sözün kısası dün formasını sırtına geçiren herkes hakkını verdi, haklı bir galibiyete imza attı.
Tokat’a gelen Başkan Hüseyin Altınbaş’tan teknik heyete, futbolculardan tribündeki taraftarlara kadar herkes kazanmanın mutluluğu yaşadı, İzmir’e sevinçli bir haber yolladı.


Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.