No image

Uğur Coşkun Kaleminden Karşıyaka – Göztepe Maçıyla ilgili “Tribünde Asla” başlıklı köşe yazısı.

Derbi haftası boyunca passolig kuyruklarında eziyet çeken ve Hakkı ödenmeyecek olan Cefakar Göztepe taraftarı üstüne düşen görevi 90 dakika boyunca yerine getirerek Tüm Türkiye’ye tribün nasıl yapılır bir kez daha göstermiş oldu.

Gelelim Kırmızı Karta.Hakem Cüneyt Çakır’ın nasıl olurda ülkesinde böylesine hatalar yaparken avrupada üst düzey maçlar yönettiğini anlamış değilim.Orta sahada taç çizgisi üzerinde üstelik barış’dan sıyrılsa dahi 2 hatta 3 Göztepeli futbolcu olmasına rağmen yapılan faulde kırmızı kart tercihini kullanması tüm türkiye tarafından ağır bulundu ve bu hatası skor tabelasına yansıdı.Çakır’a rağmen 10 kişiyle bile karşıyaka’dan daha iyi ve istekliydik.

Kırmızı kart’tan sonra o dakikaya kadar takımda en göze çarpan oyuncu olan Emre Aygün’ü kenara alıp Özgür’ü oyuna alması hücum zenginliğimizin kaybolmasına neden oldu.

Metin Hoca’nın Vleminckx tasarrufunu anlamış değilim.Sahada istekli golü isteyen ama beceremeyen bir takım var Gökhan birşeyler yapmaya çalışıyor ayakta duramıyor ataklardan eli boş dönüyoruz kontralarda dengesini kaybedip düşüyor rakip yerleşiyor.Mirkan asla Vleminckx’in alternatifi olamaz ve acilen devre arasında hücuma takviye yapmamız şart.Hele ki Metin hocamızın anlamsız Vleminckx tasarrufundan sonra.

Gosso’yu ilk defa bukadar iyi,diri ve istekli gördüm sorumluluk aldığında neler yapabileceğini bu maçta göstermiş oldu.Takımın en iyilerinden biriydi.

Son dakikalarda her iki takımda hücumu düşününce geride boşluklar oluşmaya başladı.Yediğimiz golden önce de tehlike çanları çalıyordu, arka tarafta sürekli 1-2 karşıyakalı boş bırakıldı ve son olarak 88′ de topu ağlarımızda gördük.

Son 3 maçtaki belkide 10 kişi kalmamıza rağmen en istekli futbolumuzu oynadık ama dış ve iç etkenler sayesinde sahadan yine puansız ayrıldık.

Umut ediyoruz ki devre arasında yapılacak yerinde takviyeler ile ligi hakettiğimiz yerlerde tamamlarız.

Göztepe Tv – Uğur Coşkun


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.