No image

Göztepe’nin uzatmalarda attığı gollerle Şanlıurfaspor’la 2-2 berabere kaldığı karşılaşma TRTSpor’da ‘Bekle Bizi Süper Lig‘  programında değerlendirildi. 

Cemil’in Tekmesi Net Kırmızı Karttı

Şanlıurfa-Göztepe maçının 2. yarısında sarı kartlı Cemil Adıcan’ın saha sınırlarını belirleyen çizgilerin dışında rakibine attığı tekme de analiz edildi.  Kayacı o hareketin kesinlikle kırmızı kart olması gerektiğini, hakemin bu pozisyonu atladığını belirtirken. Reçber,  şu yorumu yaptı:

Hakem yanlış yaptı. Gelen  sağbek Emre Can, pozisyonun içindeki isim Cemil. İki stoperin o top çıkarken birbirlerine sarj yapacakları, orada bir sıkıntı yaşanacağı çok net.  Top çıkıyor, oyunda değil. Hakemin pozisyonu çok iyi takip etmesi lazım. Bana göre Cemil’in sportmenlik dışı hareketinden dolayı kırmızı kart görmesi gerekirdi.  Göztepe’nin beraberlik golünden önce, 90+3’te Cemil’e gösterilen ikinci kart yanlıştı. Leo hakeme yutturmuş.”

Tunç Kayacı: Hakemlerin böyle durumlarda cin gibi olması lazım ancak görüyoruz ki hem penaltı, hem kırmızı kartı sol bek oynayan Fransız oyuncu Leo hakeme yedirmiş…

Penaltı Hakemin Takdirine Kalmış

Programda Göztepe’nin kazandığı penaltı da incelendi. Serkan Reçber: Bu tamamen hakemin takdirine kalmış bir pozisyon.. Vermese kimse bir şey demez  Ülkemizde bu pozisyonlarda kolay kolay penaltı verilmiyor.  Çünkü top direk dışarı çıkıyor Leo’nun yetişme şansı hiç yok.

Cüneyt Ersan: Hakemin önce Leo’nun topa yetişme şansı var mı ona bakması lazım .

Serkan Reçber:  Leo topa dokunmuş olsa zaten yüzde yüz penaltı.Tunç Kayacı: Urfaspor son bölümde çok yaslandı. Göztepe’yi adeta çağırdı, gel üstüme dedi.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.