No image

Muzaffer Ayhan Kara’nın kaleminden “Yandaş medya Göztepe’yi düşürmek için çalışıyor” başlıklı köşe yazısı..

İzmir’in bölgesel gazetesi Turkuaz’ın bünyesindeki Yeni Asır gazetesi, okuru tüketince olmadık yalanlara başvurmayı sürdürüyor. İzmir’in Süper Lig’deki tek temsilcisi Göztepe’nin son haftadaki kader maçına dört gün kala Yeni Asır’ın bugün sürmanşetten verdiği ve spor sayfasında devam ettirdiği, “Göztepe’de Bomba İddia” başlıklı sözde haber de sonuncu örnek. Göztepe’nin ligde kalması için İzmir’in kenetlendiği son düzlükte, yapılan yalan haber Göztepe camiasında ve taraftarlar arasında tepki topladı.

GÖZTEPE’Yİ ÇEKEMEYEN BİR KAFA VAR

Neymiş? Başkan Sepil, Anadolu Efes’in patronu Tuncay Özilhan’la görüşmüş ve el sıkışmışlar! Göztepe satılmış ve satış işlemi Ankaragücü maçından sonra açıklanacakmış!

Gazeteciliğin temel ilkesi, bir olay, bir durum, bir konu için tarafların hepsiyle konuşmak ve haberi işlemek… Ama Yeni Asır’ın “pelikan dünyası”nda ne heberin ilkesi var ne de etik değerler! Maksat, Göztepe karışsın! Sen misin Başakşehir’i devirip şampiyonluktan eden! Bakış bu! Bir yerlere yağ çekmek ve satmayan, okunmayan metrukeye daha fazla avanta reklam almak için vur Göztepe’ye!

Göztepe, Süper Lig’e başka bir renk, başka bir ton getirdi. İzmir’i getirdi. İzmir’e bu düşmanlık niye? Hem de sözde bölge gazetesinden!

Yeni Asır yalan haberi masa başında imal etmiş! Göztepe’ye bir telefon açılıp soru sorulmamış. Çıkış noktası ise Başkan Sepil’in çok uzun süre önce, bir yıldan fazla zaman önce Tuncay Özilhan’la yaptığı ileriki dönemlere ilişkin sponsorluk görüşmesi. Gizli değil, açık. Göztepe’nin stadı yapılıyor ve önü açık. Doğal olarak gelirleri arttıracak görüşmeler, temaslar haliyle olacak.

asir2(1)

BAŞKAN VEKİLİ PAPATYA’DAN JET YALANLAMA

Nitekim bugünkü Yeni Asır’ın yalan haberinden sonra Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, öğleye doğru bir basın açıklaması yaparak kamuoyunu aydınlattı ve Göztepe’yi son haftada karıştırmak ve bulanık suda balık avlamak isteyen çevreleri deşifre ederek kulübün devredileceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Papatya’nın açıklamasının iddialarla ilgili bölümü şöyle:

Sabah bir uyandım ki kulüp elden gitmiş. Başkanı arayıp ‘Anahtarları nereye bırakayım’ diye sordum ve güldük. Tuncay Özilhan ile son olarak yaklaşık 1.5-2 sene önce stadyum sponsorluğu için görüştük. Mehmet Sepil ile Tuncay Özilhan’ın sosyal medyada yayılan fotoğrafı da o gün çekildi. Kulübü devretmek için hiç kimseyle görüşmedik. Bugüne kadar çıkan söylentilerin hiçbir gerçeklik payı yok. Ne Altınbaş ile özel bir madde var ne Sadettin Saran ile ne de Katarlılarla görüştük.

Diğer şehirlerde olan kenetlenmeyi burada göremiyoruz. Süper Lig’de şehrin tek temsilcisiyiz ve bunun için kenetlenmemiz gereken günlerde bu tarz iddialarla uğraşıyoruz. Şu anda tüm şehri ayağa kaldırmak lazım. Bizim gündemimizde hafta sonu oynayacağımız Ankaragücü maçından başka bir şey yok. Bu maçı da kazanıp ligde kalacağımıza inancımız tam. 

Muzaffer Ayhan Kara

Odatv.com


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.