No image

Mutlu Aydemir’in kaleminden “Yarın Yada Sonra Değil Şimdi Destek Zamanı” başlıklı köşe yazısı.

Göztepemiz en zorlu virajlardan birinden daha geçti. Şimdilik lider olan ve direksiyonunda kurt hoca İrfan BUZ‘un bulunduğu Yeni Malatyaspor‘u 2-0 mağlup etmesini bildi.

Öncelikle şahsım adına spor adamlığını karakterini çok beğendiğim ve gittiği her takıma yaptığı katkıyı takip ettiğim irfan Buz’un takımı son haftalarda istenileni  veremiyordu. Bu bizim işimizi daha da zorlaştıracaktı.  Daha da istekli çıkacaklardı. Onların 2 önemli eksiği vardı ancak bizimde eksiklerimiz vardı.

Takım olmayı bu sene Okan hoca ile başardığımız ve her nasıl oldu ise seneler sonra FORVET hattımızın iyi olduğu bu sene goller atacağımıza inanıyordum. Aklımdaki soru işareti ise defans ve orta saha kurgumuzdu. Okan hocamızın çift forvetli takım kurgusu illaki golü atarız yemezsek maç bizim taktiği son iki maçta istenileni verememişti.

Maçın başlama düdüğü ile birlikte neredeyse 75 dakika bizim üstünlüğümüz ile geçti maç. rakibimizin önemli atağı yoktu nomal olarak son 15 dakika biz kontrollü oyunu tercih ettik onlarda atak yaptılar ancak biz istediğimizi bu hafta rahat aldık.

Halil her hafta olduğu gibi takımı ileriye taşıyan adam oldu. Adis hem gol yollarında bizi rahatlattı hemde her maç Umut‘a asist yapmayı ihmal etmedi. Adis resmen takım içindeki ağabey ihtiyacını gideriyor gibi. oynamadığı maçta bile sanki saha içinde gibiydi. En çok hoşuma giden de asisti kim yaparsa ona koşup tribünlere golü o attı der gibi alkışlatması.

Umut son vuruşlarda nerede olması gerektiğini biliyor. Ve her hafta yüzümüzü güldürüp taraftarın kalbine taht kuruyor.

Gosso ise bazen çok arıyoruz bazen de takımın el freni Gossomuymuş diye kendi kendimize sormuyor değiliz. Tayfur bir iyi bir kötü performans sergiliyor ancak formunu tutturduğunda vazgeçilmez olacak. Geçen yılın en iyi onbirinde olan Tayfur ilerleyen maçlarda can kurtaran olacaktır.

Emre Can iyiden iyiye ısınmaya başladı bu haftanın iyilerindendi.

Gelelim haftanın en iyisine : Hakan Barış beni bu maç en çok korkutan futbolcu idi. Her an kart görebilecek Hakan kart görmediği gibi verilen görevi fazlası ile yaptı.

Okan hoca yerinde bir kurgu ve değişiklikler ile klasını konuşturdu.

Şimdi herşey böylesine iyi ve güzel giderken , takımımız, teknik kadromuz, yöneticilerimiz ve taraftarımız fişek gibi iken yerel yöneticiler neredesiniz?

Bu takım süper lige çıkacağız diye resmen ortalığı sallıyorken, neden kimse deplasman otobüsünüz benden demez? Daha fazla sponsorluk gelmez? Daha çok stad reklamı gelmez?

Haydi İZMİR kalk ayağa ve Göztepe‘mize destek ver. Bu sadece Göztepe’mizin mücadelesi değil İzmir’in mücadelesi. Bu onurlu ve gururlu mücadelede bende varım de.

Belediyeler ligin 2. yarısı yada sonları falan değil şimdi otobüsleri vermeli ve taraftarımızın deplasmanda da Göztepemize destek vermesi için aracı olmalı. Koca iş adamları kulüple iletişime geçmeli neler yapılır konuşulmalı.

Şimdi destekler gelmeli yoksa sonradan yapılacak göstermelik destekleri taraftar istemeyecektir.

saygılarımla

Mutlu AYDEMİR – Göztepe Tv


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.