No image

Mutlu Aydemir’in Kaleminden “Yeni Spor Salonu ve Spor Okulları” başlıklı köşe yazısı.

 

Spor okulları branşlarına göre ayrılır . Benim bahsedeceğim Göztepemizin spor okulları. Nihayetinde her branş şuan için yok. Giderek artacaktır.

Spor okulları demek can damarı demektir. Nihayetinde altyapımızı buralardan şekillendirebiliriz.

Salon sporları Başkanımızın çok önemsediği ve üzerine titrediği konulardandır.

Salon sporları ile ilgili bu yaz içinde çok görüşmeler yapıldı Voleybol ve basketbol ile ilgili projeler var. Umarım kısa zamanda bunlar ile ilgili açıklamalar gelir. Ama sağlam adımlar atmak isteyen başkanımızın ve yöneticilerimizin derinlemesine araştırdığını söyleyebilirim.

Hentbol ise salon sporlarında lokomotifimiz.

Yakın zamanda Gürsel AKSEL tesislerimiz stat için yıkılacak ve yanında elbette Bülent ÖZKUL spor salonumuzda yıkılacak.

Hentbol takımımız yeni yer bulacak . Ve sıkıntılı bir sürece girecek. Ne demişler evim evim güzel evim.

Salon sporlarında geleceği düşünerek hareket etmeli hazırda işleyen salon spor okullarından geleceğin A takım oyuncularını şimdiden yetiştirmeliyiz.

Böylece kendi yetiştirdiğimiz evlatlarımızla yola çıkarız. Yatırım bütçemiz ona göre şekillenir. Ve yetiştirdiğimiz iyi sporcuların transferleri gerçekleşir ise tekrar alt yapıya yatırım yaparak sinerji yaratırız. Tabi burada en önemli konu spor okullarına yönetici ve eğitmenlerin özenle seçilmesi. Pardon ilk önce spor yapılacak alan gerekmekte.

Şuandan itibaren yeni salonu bulmak zorunluluğumuz var. Hazır stat projesi için olumlu gelişmeler var iken ivedi olarak salon için yer ve inşası için baskı kurmak gerekmektedir.

Spor okullarında bir problem ortadan kalkarken başka problemler gündeme geliyor maalesef.

Örnek vermek gerekir ise şuan bir önceki seneye göre spor okulu sayımız azalmıştır. Altınordu neredeyse 2 ye katlamışken biz neden elimizdekileri kaybediyoruz. Yeni gelenleri elimizden kaçırıyoruz.

Yukarıda bahsetmiştim ilk önce spor yapılacak alanımız olmalı sonra eğitmen ve yöneticilerin özenle seçilmeli.

Serkan DEMİR eski bir profesyonel futbolcudur. Kariyeri belli ve ayrıca teknik direktörlük yapmış belgeli teknik direktördür. Spor okulunu açacağını duyunca çok sevindim ve telefonuna ulaşarak konuştum. Çünkü açacağı yer Bornova sınırlarında stadyum metronun dibinde buğdaycılar halı sahalarıydı. Broşürlerini arkadaşlar ile birlikte dağıttım. Şu bilinir ki!  Bornova sınırlarında Göztepe ‘min adının geçtiği her şeyde elimden geldiğince yardımcı oldum ve olmaya devam edeceğim. Peki zaten azalan spor okulları varken, Serkan Hoca gibi tecrübeli biri neden kaybedilir? Saçma sapan istekler olabilir mi?

10 tane çocukların oynayamayacağı büyüklükte olan 5 numara topu satmaya çalışan store neyin peşinde acaba? Bunlar yerine 3 numara top verdinizde hoca almam mı dedi? Futbol okullarında giyilecek forma satışlarından daha fazla kar etmeye çalışan store neyin peşinde ? Ayrıca store nasıl böyle baskı yapacak yetkiye sahip anlamış değilim. Şimdi soruyorum 3-5 kuruş için değer mi?  Serkan hoca bir örnektir belki bilmediğimiz daha nice değerler gitti. Yeni spor okulları bu gibi sebeplerden açılmadı. Spor okullarının %90 beden eğitimi öğretmenleri tarafından idare edildiğini unutmayın.

Daha piyasaya sürülen ürünlerin vasatlığı ve iade patlaması yaşanıyorken bunlarla uğraşmanız gerekirken. Spor okullarının üzerlerine giydikleri kıyafetlerin armaları yok. Neden mi ilk yıkamada çıkıyor. Benim hocalarım Göztepe spor okullarına gelen çocukların karşısına soluk ve armasız ürünlerle çıkıyor.

Aktuğ SÖNMEZ i de bu konulardan dolayı kaybetmeyelim. İşini kolaylaştıralım.

Spor okullarının eksiklerini buluyor. İlk yaptığı şey eğitim vermek . Kime biliyor musunuz? Futbol okullarında eğitim verenlere. Senin futbol okullarındaki eğitmenleri eğitebilecek Serkan hocayı küstüren kim ?  Aktuğ SÖNMEZ olamaz . Fatih TERİM le çalışmış olan SÖNMEZ bunu yapmaz. Dikkat ederseniz TERİM eski profesyonel futbolculardan kurulu bir ağ kurdu Türkiyenin her ilinde araştırma yaptırıyor.  O zaman ne yapmak lazım . Kimsenin işine karışmamak lazım. Yitip giden tecrübeye üzülüyorum çünkü SPOR OKULLARI BİZİM ATAR DAMARIMIZDIR.

Saygılarımla ;

Göztepe Tv – Mutlu AYDEMİR

 

 


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.