Sezonun ilk yarısında Bugsaşspor’da görev yapan Zafer Turan’la 1,5 yıllık sözleşme imzaladık.

zafer turan göztepe1994-1996 yılları arasında Göztepemiz’in formasını giymiş olan yeni Teknik Direktörümüz Zafer Turan futbolu bıraktıktan sonra Göztepemiz’de Teknik Direktör Ali Osman Renklibay’ın yardımcılığı ile antrenörlük kariyerine başladı. Daha sonra 5,5 yıl İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da çalışan yeni Teknik Direktörümüz Zafer Duran bu süre içersinde Abdullah Avcı, Arif Erdem ve Carlos Carvalhal’in yardımcılığını üstlendi. Daha sonra Konya Anadolu Selçukluspor, Bugsaşspor’da Teknik Direktör olarak görev yapan Zafer 1969 doğumludur.
Gerçekleşen imza törenin ardından Başkanımız Sayın Hüseyin Altınbaş; “Göztepemiz’in geçmişte elde ettiği başarılarla övünen değil gelecekte elde edeceği başarılarla kendinden söz ettirecek bir teknik adama ihtiyacı vardı. Zafer Turan’da çalışkan, dinamik, insani ilişkileri gelişmiş, çevresinde yarattığı intiba ile kendinden söz ettirebilecek değerli bir futbol adamıdır. Göztepemiz’e kazandıracakları ile kendinden söz ettirecek bundan kimsenin şüphesi olmasın”dedi.

18 yıl sonra tekrar Göztepe’de olmanın heyecanının yaşıyorum diyen Teknik Direktörümüz Zafer Turan; “ Göztepe’yi evim olarak görüyorum. Sanki buradan hiç ayrılmamış gibiyim. Burada çalışacağım hocalarımızın bazıları eski takım arkadaşım. Göztepe beklentilerin çok yüksek olduğu bir kulüp. Taşın altına hep birlikte elimizi koyup başarılı olacağımıza inanıyoruz. Göztepe’nin ligde bulunduğu konum itibari ile bizden önce görev yapmış başta Özgür Zengin olmak üzere teknik ekibine verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bizde bu bayrağı onlardan devralıp Göztepemiz’in hedefi olan şampiyonluğa ulaştırmak için çalışacağız. Bayrak bu noktadan itibaren bizde, bayrağı zirveye taşıyana kadar gece gündüz çalışacağız” dedi.

Bugün imzaladığı anlaşma ile Teknik Direktörlük koltuğuna oturan Zafer Turan’ın yardımcılığını İhsan Okay, Fevzi Korkmaz, Tacettin Bakacak yapacak. kaleci antrenörlüğünü Suat Arıcan yapacak. A takımımızın analizcisi ise Ömer Seyfettin Bağlar..


Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.