No image

Mutlu Aydemir’in Kaleminden Altınordu – Göztepe Maçıyla ilgili “Zemin Kötü Değil” başlıklı köşe yazısı.

Altınordu maçına değinmeden önce Sayın Mehmet Seyit ÖZKAN bey’e ayrı bir parantez açmak istiyorum.

Sayın ÖZKAN maçtan önce çok güzel bir davranış sergileyerek maçın beraber izlenmesi ile ilgili teklifte bulunmuş ve gönülleri kazanmıştır. Tabi Sayın SEPİL’in spor camiasına ders niteliğinde davranışları artık tüm Türkiye de fenomen almasını sağladı. Sadece yöneticilik vasıfları ile değil taraftar ile iletişimi de diğer kulüp taraftarlarınca da kıskanılır olmaya başladı. Bir kıvılcımla neler olabileceği gözler önüne serildi. İlk meyvesi de Altınordu başkanının bize teklifiydi. Daha sonra kale arkası ve kontenjan uygulaması yerine açık tribün taraftarımıza tahsis edildi. Şimdi arkadaşlar diyebilir açık tribün verildi ama sırılsıklam oldu hastalandık ne fayda? Bilinmeyen bir konuyu burada aktarayım. Kulübümüz yöneticileri ve Altınordu başkanı sayın Özkan maçtan önce havanın yağmurlu olması sebebi ile Göztepemizin taraftarlarının kapalı tribüne alınması için çok çaba sarf ettiler. Ancak maalesef bu mümkün olmadı. Taraftarımız adına yöneticilerimize ve özellikle Sayın ÖZKAN’a teşekkür ederim. Ancak maç sonu önce gelip tribünümüzü alkışlayan Altınordu futbolcuları sonrasın da gereğinden fazla sevinç gösterisi yaptılar ve ne gerek var dedirttiler. Bu arada çocukluklarına verelim demek yanlış olmaz zira takım yaş ortalamaları ligin en küçüğü olduklarını gösteriyor.

Zaten her türlü hava muhalefetine alışan taraftarımız gayet güzel bir tribün yaptı.

Aklıma şöyle bir fikirde geldi. Bundan sonraki maçlarımızda tek tribünde toplanıp omuz omuza versek olmaz mı? Nitekim olduğunu görüyoruz. Deplasmanı yazmıyorum çünkü En güzel tribünler deplasmanlarda oluyor. Hiç kimse yer değiştirmez onun  için en güzeli kale arkası. Açıktan ve kapalıdan bile düzgün izlenmiyor diyeceksiniz bende size zaten zor izleniyor ne fark edecek diyeyim 🙂

Stat probleminin bir an önce çözümlenmesi ve her türlü hava koşulunda herkesin rahat edebileceği maçların hava şartlarından yarıda kalmayacağı modernlikte olması gereğini de bu maçta 80bin inci kez anladık.

Takımın genel durumuna bakınca bu maç için söyleyecek çok şey var ama söyleyecek hiçbir şey yok.

Rakibimiz bebelerden oluşan bir takım . Biz ise tecrübeli futbolculardan kurulu bir takımız. Çoğu süper ligden gelen ve bu ligin şampiyon adaylarındanız.

Hocamız maç sonu; biz yerden ve ayağa top oynayan teknik bir takımız diyor açıklamasında ve ekliyor rakibimiz mücadele yönüyle ön plana çıkan bir takım.

Şimdi sayın hocan burada yazdıklarım sadece bu maç içindir belirteyim ve devam edeyim. Rakibimizin yaptığı tek şey yağmur suyuyla boğuşmayı bırakarak topu biraz daha havadan oynamaktı. Ben başka bir şey görmedim. Aklımın almadığı konu ise yılların tecrübesi onca futbolcunun hocaya gerek kalmadan bunu neden akıl edememeleri!

Sanırım devre arası ilk yapılacak olan sol bek ve ileri, orta saha ve forvet arkasına güçlü karakterli futbolcular almak olacaktır. Bizim sarı çocuk forvette top beklemekten kök salacak. Topu yönlendirecek ve forvet’e atacak adam eksiğimiz çok büyük.

Her şeye rağmen son nefesimize ve son düdük çalana kadar GÖZTEPE diye haykırmaya ve teknik heyete , futbolculara ve yönetime desteğe devam edeceğiz.

SAYGILARIMLA;

Göztepe Tv – Mutlu AYDEMİR    


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.