No image

Son 9 yılda Kasımpaşa ile 7 kez karşılaşıp 6 maçtan boynu bükük ayrılan İzmir ekibi Göztepe, şeytanın bacağını bu sefer kırmak için mücadele edecek.

Süper Lig’de 3 maçtır galibiyete hasret kalan ve yarın deplasmanda oynayacağı Kasımpaşa’yı mutlaka yenmeyi hedefleyen Göztepe, son yıllarda rakibine diş geçiremedi. Kasımpaşa ile son 9 yılda 7 kez karşı karşıya gelen İzmir ekibi, İstanbul ekibine 6 müsabakada yenilirken, sadece 1 maçını berabere tamamladı. Göz-Göz, 2011-12’de 1. Lig’de Kasımpaşa’ya karşı hem evinde hem de deplasmanda 2-1 kaybetti. 2017-18’de Süper Lig’de karşılaşan iki takımın maçlarında üzülen taraf yine Göztepe oldu.

DIŞ SAHADA KÂBUS YAŞIYOR

İstanbul’daki karşılaşmadan sahadan 3-1 yenik ayrılan Göztepe, Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’ndaki randevuyu da 2-0 kaybetti. Geçen sezon İstanbul’da oynanan karşılaşma yine Kasımpaşa’nın 3-1’lik galibiyetiyle noktalandı. İzmir’deki müsabaka ise golsüz tamamlandı. Bu sezonun 9. haftasında Kasımpaşa’yı Bornova’da ağırlayan Göz-Göz, İstanbul temsilcisine 4-1 yenilmekten kurtulamadı. Bu karşılaşma sonrasında teknik direktör Tamer Tuna istifa etti. Göztepe kulüp tarihinde Kasımpaşa’yı hiç dış sahada mağlup edemedi.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.