No image

Yönetim Kurulumuz, Eskişehirspor karşılaşmasına taraftarlarımızın alınmaması yönünde verilen karar hakkında bir açıklamada bulundu.

TFF 1. Lig‘in 25. haftasında deplasmanda oynanacak olan Göztepe – Eskişehirspor karşılaşmasına taraftarlarımızın alınmaması yönündeki karar kulübümüze iletilmiştir. Bu kararın üzerine Başkan vekilimiz Talat Papatya, Eskişehirspor ve TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Gerçekleşen telefon görüşmesinde Sayın Ünal kendisinin yurt dışında olduğunu ve konu hakkında bilgisinin olmadığını, Türkiye’ye döndüğü zaman konuyla ilgileneceğini belirtmiştir. Ayrıca İzmir Valimiz Sayın Erol Ayyıldız ve Eskişehir Valimiz Sayın Azmi Çelik ile yapılan görüşmelerde yasağın kalkması adına olumlu sonuçlar alınacağı izlenimine varılmıştır.

Ligin ilk yarısında İzmir’de oynanan karşılaşmada iki takım taraftarları stat önünde hiçbir problem yaşamamış ve maç esnasında da takımlarını destekleyerek sporseverlerin takdirini kazanmışlardır. Alınmış olan bu kararın Türkiye’nin en önemli camialarından olan Göztepe ve Eskişehirspor taraftarlarına haksızlık olacağı kanaatini taşımaktayız. Sporun dostluk ve kardeşlik olduğu mesajlarının verildiği ve Süper Lig’teki deplasman yasaklarının kalktığı bu olumlu ortamda kararın değişeceğine olan inancımız tamdır.

Göztepe Spor Kulübü Yönetim Kurulu


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.