No image

Yeni sezonda üçüncü haftaya girilirken, 36 takımın yer aldığı Passolig kartı sıralamasında İzmir takımları hala 30’lu sayılarda kendisine yer bulurken Göztepe’de ise yüzde yüz artış oldu.

Spor Toto Süper Lig’de temsilcisi bulunmayan İzmir’in, TFF 1.Lig’de mücadele eden 3 ekibi, sezonun üçüncü haftasına girilirken Passolig kartı sayısında istenilen düzeye gelemedi. Egeli Sabah’ın sezon öncesi “Stat da yok taraftar da” başlıklı haberinin yayımlandığı 6 Ağustos’tan bu yana Karşıyaka ve Altınordu’nun Passolig kartı sayısında anlamlı bir artış gözlenmedi. Ancak Göztepeli taraftarların 2 bin 159 olan kart sayısı, bu süreçte yüzde yüz artarak dün itibarıyla 4 bin 354’e yükseldi. Göztepe’nin sezonun ilk iç saha maçını stat yokluğundan 350 km uzaklıktaki Bursa’da oynaması, Karşıyaka’nın da yine Buca’ya taşınmak zorunda kalması taraftarları, tribünden uzak tutan faktörler oldu.

GÖZTEPE Passolig Kartta Yüzde Yüz Artış Yaptı
Buca Arena’daki oynanan Karşıyaka-Şanlıurfaspor maçını 1000’e yakın yeşil kırmızılı taraftar ve 27 de Şanlıurfasporlu izledi. Passolig kartını ilk kez kullanan Göztepeli taraftarların aldığı kart sayısı 6 Ağustos tarihinde 2 bin 159 iken dün itibarıyla sayı 4 bin 354’e yükseldi. Yani yüzde 100’lük bir artış gözlendi. Ancak bu artış Passolig kullanan 36 takımın sıralamasında Göztepe’yi 33’ncülükten 31’nciliğe taşıyabildi. 30. sıradaki Karşıyaka’nın Passolig kartı sayısı ise Ağustos ayı başında 4 bin 320 iken şimdi 4 bin 994 kişi oldu. Bin 322 Passokartlı taraftarı olan Altınordu ise sıralamada 35. durumda bulunuyor.

Göztepe Taraftarı

Göztepe Taraftarı


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.