No image

Başkanımız Mehmet Sepil, Murat Ünlü’nün moderatörlüğünü yaptığı canlı yayında geride kalan 16 ayı değerlendirdi.

Başkanımız Mehmet Sepil, resmi internet sitemiz üzerinden yayınlanan canlı yayında geride kalan 16 ayı ve güncel gelişmeleri değerlendirdi.

İlk olarak geride kalan sezonu değerlendiren Mehmet Sepil “İlk geldiğim günden beri kulübü taraftara ve camiaya elimden geldiği kadar açmaya çalıştım. Birlik olmuş bir camia yaratmak istedik ve bu yönde çalışmalar yaptık. Geçen sezon ligden çıkmayı başardık, hiç kolay değildi. 2. Ligi geçmek bizim için çok önemliydi. Mekan ile beden birbirine uyuşmuyordu ve biz kendimizi buradan kurtardık.” ifadelerini kullandı.

Bu konunun ardından amatör branşlara değinen başkanımız “Göztepe Spor Kulübü’dür. Bir çok branşta şu an mücadele ediyor. Geldiğimden beri özellikle hentbola önem verdim. Hentbol Göztepe’nin kalbinden çıkmış, bugüne kadar taraftarın desteği ile gelmiş bir branş. Bu yüzden biz de yönetim olarak gereken önemi veriyoruz, bizim dönemimizde Göztepe’yi Avrupa Kupaları’nda temsil etmek ilk hentbola nasip olacak gibi geliyor. Biz Göztepe’yiz, biz aynı zamanda İzmir’iz bu yüzden basketbol ve voleybol takımlarımız da olacak. İlk olarak bayanlarda basketbol veya voleybol takımını faaliyete geçirmek istiyoruz.” dedi.

Mehmet Sepil: Stadyum konusu Göztepe için en önemli konulardan biri

Stadyum konusunda da açıklamalarda bulunan Mehmet Sepil “Stat konusu Göztepe için en önemli konulardan bir tanesi. Dünyada stadyumu olmadan başarılı olan bir takım yoktur zaten. Gürsel Aksel’de yapılacak olan bir stadyum ihalesi bundan 2 yıl önce yapıldı. 15.000 kişilik bir stat planlanıyordu. İlk bu konu gündeme geldiğinde keşke başka bir yere yapabilsek dedim ama malesef kimse bize stadyum yapabileceğimiz başka bir arazi gösteremiyor. Durum böyle olunca Gürsel Aksel projesini destekleme kararı aldık. İlgili makamlarla görüşerek stadyumun kapasitesinin arttırılması ve otopark sorununun halledilmesi için çalışmalar yaptık. İzmir Belediyesi’ne giderek projelerimizi anlattık, sağolsun bu konuda bundan birkaç ay önce belediyeye ait alan için bize izin verildi. Özel mülkiyet sorunu çıktı karşımıza onun için de şu an stadyum faaliyeti başlayamadı. Müteahhit inşaata başlamak istedi. Fakat özel mülkiyet problemi aşılmadan inşaatın başlamasını altyapımız için riskli bulduk. Binali Yıldırım bu sorunun çok kısa bir süreç içerisinde aşılacağını ve konunun takipçisi olduğunu söyledi. Binali Bey’in sözüne inanıyorum. 21.000’i geçebileceğimiz kapasitede bir stadyum planlıyoruz. Binali Bey ile yaptığım son görüşmeden sonra bu konuda somut adımlar atılacağı konusunda ikna olmuş durumdayım.” ifadelerini kullandı.

Göztepe logosuna da değinen Sepil “Göztepe’nin logosu bizim için en kutsal şeydir. Sosyal medya artık hayatımızın bir parçası haline geldi ve onlar da bu logoyu kullanıyorlar. Logoyu kullanırken dikkatli olmamız konusunda uyarıyorum herkesi. Fakat sosyal medya üzerinde bu konuda sıkıntılar yaşıyoruz. Göztepe logosu bizim en büyük varlıklarımızdan biri, onu korumak ve doğru kullanmak hepimizin görevi.” dedi.

Mehmet Sepil: Kısa vadeli sonuçlarla değerlendirmeler yapmayacağız

Türkiye’deki süreklilik problemine de değinen başkanımız “Futbol kulüplerinin başarısızlığının sebebi sürekliliği sağlayamamaları. Biz bunu kesinlikle yapmayacağız. Bu şekilde başarıyı yakalamak imkansız. Futbol kulüpleri haftalık başarılar, başarısızlıklar ile değerlendirilmemeli. Teknik direktörler Türkiye’de ev bile tutmuyorlar. Biz kısa vadeli sonuçlar ile değerlendirme yapan bir kulüp olmayacağız. Bence şu an bizim takımımızın başında Türkiye’nin en önemli teknik direktörlerinden biri olan Metin Diyadin var, hocamıza güveniyoruz.” şeklinde konuştu.

Genel Energy gündemini de değerlendiren Mehmet Sepil “Genel Energy’i 2002 yılında Mehmet Emin Bey ile birlikte kurduk. Londra borsasında Türklerin çoğunluk hissesi olan tek şirket. Bazı şeyleri zamanında bırakmayı bilmek gerek. 3 ay önce Murat Özgür’ü Genel Energy CEO’su yaptık. Şirket ortağı olarak yine Genel Energy’e hizmetlerimi sürdüreceğim fakat artık Murat Özgür’e güveniyorum bu konuda.” açıklamasını yaptı.

Göztepe-Karşıyaka rekabetinin İzmir’in lehine çevrilmesinin gerektiğini belirten Sepil son olarak taraftarımıza değinerek “Türkiye’de tribün konusunda uygulanan kararlar ortada, bu yüzden dikkatli olmamız gerekiyor. Taraftarlarımız da zaten gereken dikkati gösteriyorlar, onlara teşekkür ediyorum” dedi.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.