No image

Ptt 1.Ligi takımlarından Göztepe’de sezona süper bir başlangıç yapan Björn Vleminckx, son 2 maçta yedek kulübesini mesken tuttu.

İlk 7 haftada ağları 4 kez sarsarak taraftarın sevgilisi olan Belçikalı golcü Björn Vleminckx, ardından büyük düşüş yaşayarak formayı Mirkan Aydın’a kaptırdı. Teknik direktör Metin Diyadin‘in ilk kez Karşıyaka derbisinde yedek oturttuğu Vleminckx, Akhisar Belediyespor ile oynanan özel maçta ve son olarak ligdeki samsunspor müsabakalarına da kulübede başladı, sonradan şans buldu.

Oyuncusunun asla yedek kalmayı sorun yapmadığını belirten Göztepe teknik direktörü Metin Diyadin, Mirkan Aydın’ın da çok tecrübeli bir futbolcu olduğunu dile getirdi. Vleminckx ile yaptığı konuşmayı da aktaran Metin Diyadin, “O gerçek bir profesyonel. Kendisine oynama sırasının Mirkan’a geldiğini söyledim. Herkese forma vermeye gayret ettiğimi belirttim. Asla moralini bozmadı. Daha çok çalışıp yeniden 11’e döneceğini söyledi” dedi.

Göztepe teknik direktörü Metin Diyadin, söylentilere değinirken de, “Belçikalı oyuncumun 3-1 kaybettiğimiz Adana Demirspor maçında takım arkadaşlarını yönlendirdiği hatta onlara taktik verdiği iddia edildi. Benim de bu nedenle Vleminckx’i oynatmadığım iddia edildi. Bunların tümü yalan” diye konuştu.

Björn Vleminckx

Björn Vleminckx


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.