No image

TFF 1. Lig’in ilk yarısını zirvede tamamlayarak büyük bir başarıya imza atan Göztepe’de, Teknik Direktör Okan Buruk, kalan 18 maçlık bölümün daha zorlu geçeceğini belirtti ve taraftarlardan sonuna kadar destek istedi.

TFF 1. Ligin 16 maçlık ilk yarısını değerlendiren Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk, ilk devreyi lider bitirdikleri için mutlu olduklarını söyledi. Oyuncuların saha içi performanslarından ve saha dışı hareketlerinden memnun olduğunu kaydeden Okan Buruk, “Takım olgusunu oluşturduğumuzu gördük. Seyircimizle birleşmek, aynı ruhu yakalamak, onların istediği oyunu ortaya koymak istiyorduk. Bunları başardık. 16 maçlık periyodu ilk sırada bitirmek hayal ettiğimiz bir şeydi ama 18 maçlık yeni serüven başlayacak. Bundan önce iyi bir hazırlık kampımız olacak. Moralliyiz, bulunduğumuz yerden dolayı psikolojik anlamda da güçlüyüz. Yapacağımız takviyelerle birlikte takımımızın daha iyi olacağına inanıyorum” dedi.

Dış Saha Puanı Yükselicek

Ligin ilk yarsında oyuncuların büyük bölümünden yararlandığını ve herkese süre vermeye çalıştığını ifade eden GözGöz teknik direktörü Okan Buruk, “Lig maçlarında 1-2 oyuncumun dışında hepsine şans vermeye çalıştım. Genel olarak iç saha performansımızın daha yüksek olduğunu görüyoruz. Burada taraftarımızın verdiği destek çok önemli. İkinci devre de bunu sürdürmek istiyoruz. Deplasmanda 3 galibiyetimiz var. Daha iyisini yapabilirdik. Zaman zaman şanssızlıklarımız ve hatalarımız oldu. İkinci yarı dış saha maçlarında puanı daha yukarı çekmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“18 Maçlık Zor Bir Lig Bizi Bekliyor”

İlk yarıya göre, 2. yarıda kendilerini daha zor bir lig beklediğini savunan Göztepe teknik direktörü Okan Buruk, “Oyuncularımın performansından, karakterinden son derece memnunum. Bazı oyuncularımızın devre arası değerlendirmesi olacaktır. Bizle devam etmek isteyen oyuncularımızla devam edeceğiz. Burada forma şansı bulamayacağını düşünen oyuncularımız olursa onlarla da yollarımızı ayırabiliriz” diyerek uzun zamandır forma yüzü görmeyen Kone ve Gökhan Karadeniz‘in takımdan ayrılabileceğinin sinyallerini verdi.

Sonuna Kadar Destek

Göztepeli taraftarların takımla, yönetimle, teknik heyetle birlikte büyük bir sinerji oluşturduğunu anlatan Buruk, “Taraftarımız bize pozitif anlamda çok büyük destek oluyor. Desteğin sonuna devam etmesini istiyoruz. Göztepelilerin desteği şampiyonluk için çok önemli. İlk yarı çizdiğimiz çizgiyi ikinci yarıda da çizebilirsek hayal etiğimiz Süper Lig’e hep beraber çıkarak bunun sevincini yaşayacağız” dedi.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.